Martin Zvolensky Hokej

Junior v bráne

Zdravotné problémy znemožnili nastúpiť slovanistickým brankárom, a tak tréner belasých do zápasu 49.kola extraligy povolal z juniorského tímu Tomáša Péka.

Slovan začal aktívne, gólovo sa však jeho hráči presadili paradoxne až vo vlastnom oslabení. V 7. minúte pri vylúčení Frühaufa sa Skokanovi vyplatilo dobiedzanie pred brankárom Kristínom a belasí sa ujali vedenia – 1:0. Zvolen sa vrhol do útoku v snahe zmazať jednogólové manko, no v rovnakej presilovke inkasoval druhý gól z hokejky Hujsu. Ako sa majú využívať presilovky ukázali domáci svojmu súperovi v 13. minúte, keď Róbert Huna dorazil vyrazený puk do úplne odkrytej brány. Aj v ďalšom priebehu prvej tretiny si väčšie šance vypracovali domáci, Kristín však už ďalším pokusom odolal.
Na začiatku druhého dejstva Slovanisti premrhali dlhú presilovku o dvoch hráčov, keď v troch prípadoch zakončujúci hráči zluftovali puk v rozhodujúcej chvíli. Domáci gólman Pék nemusel riešiť toľko situácií ako jeho náprotivok, keďže život mu uľahčovali spoluhráči pozornou defenzívou. V polovici stretnutia potrestal Juríkovo vylúčenie štvrtým gólom Vaic a v 36. minúte pridal piaty presný zásah Buc. Kristína definitívne vyhnal z brány Hujsa svojim druhým gólom 77 sekúnd pred druhou sirénou – 6:0.
V záverečnej dvadsaťminútovke sa zápas už len dohrával, hralo sa v pomalšom tempe a s menším počtom šancí. Hosťom sa v 48. minúte po Pékovom zaváhaní podarilo zaznamenať čestný úspech zásluhou pohotového Trochtu – 6:1. Záver stretnutia poznačilo zranenie domáceho útočníka Bulíka, ktorého v 54. minúte museli vyniesť z ľadu na nosidlách. Až do konca duelu sa už stav nezmenil aj preto, lebo Škrečko v samom závere zneškodnil únik Hudáčka a na opačnej strane sa pekným zákrokom zaskvel Pék. Slovan si udržal domácu neporaziteľnosť v tomto roku a Košice sú už istým víťazom základnej časti.

Slovan Bratislava – HKM Zvolen 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Góly: 7. Skokan, 8. a 39. Hujsa, 13. Róbert Huna, 28. Vaic, 36. Buc – 49. Trochta. Rozhodovali: Ország – Kalina, Novák, vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:0, striedanie: 39. Škrečko za Kristína (Zvolen), 2759 divákov.

Slovan Bratislava: Pék – Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický – Bakoš, Bulík, Hujsa – Preisinger, Lipiansky, Vaic – Ro. Huna, Hudáček, Ri. Huna – Skokan, Kapuš, Buc
** HKM Zvolen:** Kristín – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Méry, Kučný – Zuzin, Pucher, M. Chovan – Kovář, Jurík, Baláž – Barinka, Trochta, Levinskij – Škoda, Haščák, Otčenáš
Zdeno Cíger, tréner Slovana: **„Sme spokojní. Dostali sme sa do vedenia rýchlymi gólmi a v defenzíve sme boli disciplinovaní. Hrali sme kolektívny hokej, ktorý nám priniesol pekné víťazstvo. Som rád, že brankár Pék zvládol zápas, obaja brankári mali teplotu. Bulík je v nemocnici, zatiaľ nepoznáme diagnózu.“
**Ernest Bokroš, tréner Zvolena:
„My sme dnes podali trestuhodný výkon. Veľmi poľahky sme pustili Slovan do vedenia, dnes sme neboli Slovanu dôstojným súperom. Musíme z toho vyvodiť dôsledky.“ Zdroj: TASR