Šport

Jubilejný 50. ročník medzinárodných jazdeckých pretekov pozná svojich víťazov

Na parkúre v areáli TJ Slávia STU Bratislava pokračoval v nedeľu záverečnými súťažami jubilejný 50. ročník medzinárodných jazdeckých pretekov Mercedes-Benz Grand Prix Bratialava CSIO*. Vo finále Little Prix Bratislava - Medium Tour zvíťazil po rozoskakovaní belgický pár Wilm Vermeir s koňom Gentiane

Ilustračný obrázok k článku Jubilejný 50. ročník medzinárodných jazdeckých pretekov pozná svojich víťazov

Druhý skončil 22. jazdec Svetového rebríčka FEI Holanďan Harrie Smolders na Eh Quick Nina. Do rozoskakovania sa prebojovalo šesť dvojíc, medzi nimi aj jediná slovenská Bronislav Chudyba na Concano. Slovenský pár absolvoval dvestoosemdesiat metrov dlhý parkúr v najrýchlejšom čase 32,94 s, ale zhodil poslednú zo siedmych prekážok a so 4 trestnými bodmi obsadili piatu priečku.

Víťaz získal prémiu 2-tisíc eur, slovenská dvojica 560 eur.

Na programe je ešte posledná disciplína, vyvrcholenie štvordňového podujatia na Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava FEI Svetový pohár jednotlivcov.

Výsledky Mercedes-Benz Grand Prix Bratialava CSIO*:

Little Prix Bratislava – Medium Tour, finále, výška prekážok do 145 cm: 1. Wilm Vermeir (Belg.) Gentiane de la Pomme 34,21 s (0 tr. b.), 2. Harrie Smolders (Hol.) Eh Quick Nina 34,25 (0), 3. Norbert Ell (Portug.) T-Quinta 36,70 (0), … 5. Bronislav Chudyba (SR) Concano 32,94 (4 tr. b.)

Pozrite si tiež: OBRAZOM: Medzinárodné jazdecké preteky v Petržalke sú v plnom prúde. Darí sa aj našim pretekárom + VIDEO