FOTO: V Podunajských Biskupiciach vyrastú luxusné byty s netradičnou architektúrou

60 bytov v dome, ktorý odkazuje na expresionistickú tvorbu známeho nemeckého architekta, sa bude kolaudovať v roku 2018. Pozrite si FOTO!

Bytový dom Mendelsohn má desať nadzemných a jedno ustúpené najvyššie podlažie. Pozostáva zo 60 bytov, ktorých priemerná cena vrátane parkovacieho miesta je 2 050 eur/m² s DPH v rôznych výmerách – od jednoizbových po štvorizbové byty.

Mendelsohn je solídne pripravený projekt so zaujímavou polohou a architektúrou,“ konštatuje konateľ developerskej spoločnosti Martin Šimurda.

Najlacnejší 44-metrový jednoizbový byt je tu dnes v ponuke za 89 500 eur, najdrahší 91,8 metrový štvorizbák má cenovku 185 000 eur. Výnimkou sú na sú dva mimoriadne veľkometrážne byty s terasami v priemernej cene 345 000 eur, ktoré sa nachádzajú na najvyššom, jedenástom poschodí

Na prízemí bytového domu sú situované obchodné priestory s celkovou výmerou 543 m² samostatnými vstupmi a vjazd do garáže. V suteréne v troch podzemných podlažiach je k dispozícii 78 parkovacích miest na státie pre majiteľov bytov a obchodných priestorov.

Počas prípravy hrubej stavby majú budúci majitelia bytov a obchodných priestorov možnosť čiastočne zasiahnuť aj do ich základnej infraštruktúry (kuchynské rozvody, sanita, elektroinštalácie, dvere…). V prípade obchodných priestorov je možné korigovať aj veľkosti a členenie jednotlivých priestorov.

Predpokladaný termín ukončenia výstavby je prvá polovica roka 2018.

Blízkosť mestskej hromadnej dopravy a štvorprúdovej komunikácie vedúcej k hlavným bratislavským dopravným uzlom sú výhodou bývania v tejto lokalite.

Podunajské Biskupice a neďaleká Vrakuňa majú výbornú infraštruktúru služieb, k Mendelsohnu je veľmi blízko hypermarket Kaufland aj supermarket BILLA. Na dosah je aj pošta, viacero reštaurácií, kaviarní, pobočiek bánk a mnoho obchodov.

Projekt je svojím stvárnením odkazom na tvorbu významného architekta prvej polovice dvadsiateho storočia, predstaviteľa nemeckého expresionizmu Ericha Mendelsohna (1887 – 1953). Filozofiou jeho riešenia je vytvorenie silnej identifikácie okolia k domu, ktorý je odlišný a nie je stratený v bezmennom prostredí. Jeho autorom je architektonický ateliér a3a.

www.mendelsohn.sk

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Mendelsohn.sk

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.