Farmárske trhy po prvýkrát aj v Ružinove. Čakajú na vás chutné dobroty

Už túto sobotu sa budú v Ružinove konať farmárske trhy, ktoré ponúknu mnoho tradičných slovenských výrobkov.

Milovníci tradičných slovenských potravín si od soboty prídu na svoje. Pred Domom kultúry Ružinov sa budú každé dva týždne konať farmárske trhy.

„S nápadom farmárskych trhov v našej mestskej časti sa na mňa obrátila aktívna Ružinovčanka. Mne sa tento nápad hneď zapáčil, lebo ide o podporu našich slovenských farmárov a výrobcov. Teší ma, že už túto sobotu sa v Ružinove začne nová tradícia a verím, že si každý návštevník nájde tú svoju obľúbenú pochúťku,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár.

Čo všetko bude v ponuke

Na sobotňajších farmárskych trhoch si môžete nakúpiť výrobky z rôznych kútov Slovenska. Nebude chýbať kváskový chleba z Jahodnej, ktorý vydrží aj štyri dni čerstvý, slovenský koláč „štedrák“, ktorý má poschodia z maku, orechov, lekváru a tvarohu, ale ani zdravá bryndza, ovčí syr a iné mliečne výrobky zo Zázrivej. K tomu domáce maslo, jogurty, vajcia, cestoviny či víno z Modry – dokonca aj ríbezľové či jahodové.

Na svoje si prídu aj milovníci mäsa a zabíjačkových špecialít, tešiť sa môžete na kvalitné klobásy, jaternice, huspeninu či oškvarky.

Lákadlom budú aj moravské frgále od výrobcov z Rožňovy pod Radhoštem. Okrem toho bude na farmárskych trhoch aj stánok so sezónnou zeleninou, medom od včelára, slovenským makom a mnohými ďalšími tradičnými produktmi.

Farmárske trhy pripravila mestská časť Ružinov v spolupráci so spoločnosťou Farmárske trhy, s. r. o. a spoločnosťou Cultus Ružinov, a. s. Opakovať sa budú pred Domom kultúry Ružinov každú druhú sobotu od 18. marca 2017.

Trhy začínajú o 8:00 hod. a potrvajú do 14:00 hod.

Ilustračný obrázok

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame