Bratislavu pohltí explozívna zmes moderného bluesu, funku a prehistorických rytmov

Po mnohých koncertoch po celej Európe, vrátane festivalových vystúpení na Glastonbury, Pohode, Szigete či Grape, sa amsterdamské trio My Baby vráti do Bratislavy.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavu pohltí explozívna zmes moderného bluesu, funku a prehistorických rytmov
Zdroj: Slnko Records

My Baby vystúpia v Bratislave v rámci veľkého európskeho turné na podporu nového albumu a už po štvrtýkrát slovenským fanúšikom ponúknu svoju explozívnu zmes moderného bluesu, funku a ‚prehistorických rytmov‘.

Holandská kapela

Vo štvrtok, 11. mája, predstaví jedna z najuznávanejších a najpopulárnejších kapiel v Holandsku svoju energickú a pútavú show v Nu Spirit Clube. Prvých 50 lístkov v predpredaji zmizlo v priebehu pár hodín od ohlásenia koncertu.

My Baby, to je súrodenecká dvojica Sheik (bicie) a charizmatická speváčka Cato van Dyck. Dopĺňa ich novozélandský gitarista Daniel “daFreez” Johnston a spoločne skladajú podmanivú kombináciu psychedelického bluesu, funku a šamanských rytmov, ktoré ľudí na koncertoch dostávajú do tranzu.

Nový album

Ich nový tretí album, trefne nazvaný Prehistoric Rhythm, vyšiel 17. marca a kapela ho predstaví na rozsiahlom európskom turné v máji. Na ‘šnúre’ od Škótska po juhovýchodnú Európu neobídu ani Slovensko, kde sa mimochodom predstavili už trikrát a minuloročné vystúpenie na festivale Pohoda zaraďujú medzi svoje najväčšie zážitky minulého roka.

“Zahrali sme vtedy zrejme svoj najlepší festivalový repertoár pre úžasné publikum. Pohoda sa môže porovnávať s hociktorými veľkými festivalmi v zahraničí, ale môžete pri nej odčítať všetky štandardné negatíva komerčných podujatí. Je to priateľský festival so skvelými ľuďmi a dramaturgiou,” vyjadrila sa nedávno skupina pre anglický magazín NARC.

My Baby vydali svoj debut Love Voodoo! v roku 2013, okamžite si ním zaistili miestenku na prestížnom showcase festivale Eurosonic Noorderslag a rýchlym tempom začali zbierať nadšených fanúšikov po celej Európe. Ich druhý album Shamanaid zožal po dvoch rokoch fungovania ešte väčší úspech. Skladby z neho sa šírili éterom rádií ako BBC Radio 1 a My Baby sa dostali na maďarský Sziget, holandský Lowlands a tiež na gigantický festival Glastonbury, kde kapela odohrala obdivuhodných sedem koncertov na rôznych pódiách.

Najnovší singel “Love Dance” je vhodnou úvodnou ochutnávkou ich tretieho albumu – africké rytmy a orientálne gitarové linky sprevádza očarujúci hlas frontwomanky Cato. Chytľavá, tanečná, mierne psychedelická hudba s odkazom na rituálne tradície dávnych prehistorických čias. V takom duchu sa nesie celý nový album a je predzvesťou nezabudnuteľnej show v intímnych priestoroch bratislavského Nu Spirit Clubu.

11. máj / Nu Spirit Club / lístky 13 eur, na mieste 15 eur

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame