Alexandrovci opäť vystúpia na Slovensku, prídu aj do Bratislavy

Na koncertoch armádneho súboru vystúpia aj Kandráčovci, ktorí budú robiť predskokanov. Spievať bude aj Helena Vondráčková.

Ruský umelecký spevácky súbor Alexandrovci opäť príde na Slovensko. V rámci svojho európskeho turné 2017 navštívi deväť slovenských miest. Turné sa na Slovensku začne 24. mája v Žiline. Na koncertoch armádneho súboru vystúpia aj Kandráčovci, ktorí budú robiť predskokanov. Spievať bude aj Helena Vondráčková.

Prvýkrát po nehode

V rámci turné navštívia Alexandrovci Žilinu (24. 5.), Trenčín (25. 5.), Prievidzu (26. 5.), Bratislavu (27. 5.). Potom pôjdu do Košíc (30. 5.), Popradu (31. 5.), Brezna (1. 6.), Banskej Bystrice (2. 6.) a šnúru ukončia v Nitre (3. 6.).

Alexandrovci prichádzajú na Slovensko prvýkrát po leteckom nešťastí (25. 12. 2016), pri ktorom zahynulo 64 členov súboru. V havarovanom ruskom armádnom špeciáli Tu-154 sedeli takmer všetci speváci súboru. Hlavný manažér Alexandrovcov Michail Maruševskij na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave priblížil výber nových spevákov. „Vyberali sme najlepších spevákov z celej Ruskej federácie,“ uviedol s tým, že súbor sa snaží, aby diváci mali z ich vystúpení zážitok.

Sen muzikantov

„Diváci cítia, že do vystúpení dávame celú svoju silu. Noví sólisti pripravujú skladby, ktoré spievali moji kolegovia na minulých koncertoch. Máme veľmi dobré tradície a verím, že nebudú porušené ani na tomto turné. Myslím si, že ohodnotíte ich umenie a oni vám odovzdajú svoju dušu,“ doplnil spevák súboru Vadim Ananev.

Spevák Ondrej Kandráč označil vystúpenia s Alexandrovcami za splnenie muzikantského sna. „Je obrovský sen každého muzikanta zakoncertovať si s týmto fenomenálnym zborom,“ povedal. Kandráčovci si s Alexandrovcami zaspievajú piesne Na Kráľovej holi a Macejko. „To sú doslova hymnické piesne pre nás Slovákov. A ja osobne mám z týchto skladieb husiu kožu, keď ich spievajú Alexandrovci. Teší ma, že sa môžeme pripojiť,“ doplnil Kandráč.

Kultúrny atašé Veľvyslanectva Ruskej federácie Vladislav Kulikov je presvedčený, že vystúpenia Alexandrovcov budú na vysokej profesionálnej aj kultúrnej úrovni. Zároveň dúfa, že sa spolu s Alexandrovcami podarí aj projekt otvorených hodín, workshopov pre deti z umeleckých škôl. Deti by si mohli so súborom zaspievať a vypočuť si rady Alexandrovcov o hudbe a speve. Akcia by sa mala konať v Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici a Bratislave.

Zdroj: TASR

Odporúčame